Erbil ve Özkasap Türkiye Ekonomi Şurasına Katıldı

Erbil ve Özkasap Türkiye Ekonomi Şurasına Katıldı
08 Şubat 2017

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen  TOBB Türkiye Ekonomi Şurasına katılan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve ekonomiyle ilgili bakanlarla bir araya geldiler.


TOBB’un organize ettiği Türkiye Ekonomi Şurası, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’un ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Mehmet Şimşek ve Nurettin Canikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirildi.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil ve Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap’ın da yer aldığı şurada Manisa’nın genel, sektörel ve bölgesel sorunlardan oluşan dosyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve ilgili bakanlarla iletildi.


İş dünyasından istihdama tam desteğin çıktığı ekonomi şurasının ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğuracağından şüphelerinin olmadığını belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil ve Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özsakap, ‘Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak ülkemiz için çalışıyor, ülkemiz için üretiyoruz. Dünya ekonomisinde yeni dengelerin oluştuğu bu dönemde, hızımızı kesme riski olan her türlü engeli birlik ve beraberlik ruhu ile aşacağımıza inanıyoruz. Türkiye’nin güçlenmesinden huzursuz olanlar,  ekonomimizi ve iş dünyamızı tehdit eden unsurları silah olarak kullanırken, bizler aklımızı ve sağduyumuzu kullanarak yaşanan krize rağmen ekonomik başarımızın sekteye uğramasına asla izin vermeyeceğiz. TOBB Türkiye Ekonomi Şurasında bölgesel olarak yaşadığımız sorunlarımızı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza ve Bakanlarımıza iletme fırsatını bulduk. Geçmişte dönem de yaptığımız istişare toplantılarımız da taleplerimizin yerine geliyor olmasında büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu şuramızın da ülkemize  hayırlı sonuçlar getireceğine inanıyoruz’ dediler.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü