Patent ve Markalaşma da Dev Proje

Patent ve Markalaşma da Dev Proje
21 Şubat 2017

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası yine bir ilke imza atıyor. Geliştirdiği projelerle üyelerine dünya pazarlarında rekabet etme gücüne katkı sağlayan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası  ‘İnovasyonun Korunması Kapsamında İşletmelerin Patent Alma ve Markalaşma Kapasitelerinin Arttırılması Manisa İçin Model Önerisi” projesiyle Manisa’da yine bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor.


Zafer Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ile hayata geçirilecek projeyle firmalar yeni geliştirdikleri ürünlerine patent almak için hangi yolları takip edeceklerini ve markalarını nasıl koruyacakları konusunda detaylı bilgi sahibi olacaklar. CBÜSEM (Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından üstlenilen proje 3 ay sürecek  ve proje kapsamında 50 firmaya eğitim verilirken, 500 firmaya da uzaktan eğitim verilecek.


Manisa ili Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde faaliyet gösteren işletmeleri kapsayacak olan bu proje de ayrıca; Manisa’ya ilişkin patent ve markalaşma verilerini bölge, ülke ve uluslararası göstergelere göre değerlendirilip, araştırma ve analizler yapılarak, patent alma ve markalaşma farkındalık düzeylerini arttırmak amacıyla patent ve markalaşma ile ilgili örgün ve yaygın (uzaktan) eğitim ve toplantıları gerçekleştirilecek, bir model önerisi içeren, konuya dair yol haritası olabilecek sonuç raporu hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacak.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü