Cumhuriyetimizin İlanının 94’üncü Yıldönümüne Ulaşmış Olmanın Haklı Gurur ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

Cumhuriyetimizin İlanının 94’üncü Yıldönümüne Ulaşmış Olmanın Haklı Gurur ve Mutluluğunu Yaşıyoruz
27 Ekim 2017
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Erbil, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya medeniyetler ailesinin eşit ve tam bağımsız bir üyesi oluşumuzun en önemli dönüm noktası ve simgesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 94’üncü yıldönümüne ulaşmış olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bundan 94 yıl önce, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde millet olarak verilen topyekûn bir var olma mücadelesi ile başlayan süreçte Cumhuriyetimiz bugün, 100’üncü yılına koşar adım ilerleyen, günden güne gelişen ekonomisi, özel sektörü, demokratik ve çağdaş kurumları ile dünyanın saygın ve söz sahibi devletlerinden birisi haline gelmiştir.

Çalışan, üreten Türkiye’nin dinamik ve itici gücü Türk özel sektörü olarak, bundan sonra da ilk günkü heyecanla çalışmaya, üretmeye, gelir ve istihdam yaratmaya devam etmeyi kendimize en önemli sorumluluk sayıyoruz.

Omuzlarımızda hep birlikte yarınlara taşıdığımız bu kutlu mirasımızın bilinciyle, ülkemizi gerek bölgesel, gerekse uluslararası düzlemde dünyanın her dönem yükselen yıldızı yapmaya ve dünya sathında sahip olduğu yerini güçlendirmeye katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.
Gücünü toplumumuzun birlik ve beraberliğinden, içinden geçilen dönem ve şartlar ne olursa olsun aynı ortak kutlu amaç ve ideal etrafında kenetlenmekten alan Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınlarına giden yolunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir güç ve etken değiştiremeyecektir.

Bu vesileyle, ulusal bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin temel simgesi olan Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünde tüm üyelerimizin, halkımızın ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, topraklarımızı kanlarıyla vatana dönüştüren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum.
Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü