Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlemle Anıyoruz

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlemle Anıyoruz
09 Kasım 2017

10 Kasım Atatürk'ü Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde, minnet, şükran ve özlemle  andıklarını ifade etti.


Erbil, mesajında şu açıklamalara yer verdi:


"10 Kasım, bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir Cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün Dünyaya gösteren Atatürk'ü Anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. O, hiç bir şeyi tesadüfe bırakmayan kararlılığı, hayallere yer vermeyen gerçekçi tutumu, üstün komutanlık ve teşkilatçılık özellikleri, zaman mekân ve imkân faktörlerini en iyi şekilde birleştiren kabiliyeti, yıllar sonrasını resmedebilen ileri görüşlülüğü ile tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği büyük bir kahramandır.
Ulu Önder Atatürk'ün; Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek, çalışmak ve üretmekle sorumlu olduğumuzun bilinci ile bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi, ilke ve hedefleri doğrultusunda güçlü kılma ve Türkiye'yi daha ileri seviyelere ulaştırma çabalarımızı devam ettireceğiz.


Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.”

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü