Manisa İş Dünyasına Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Yatırım Fırsatları Anlatıldı

Manisa İş Dünyasına Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Yatırım Fırsatları Anlatıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası düzenlediği etkinliklerle Manisa iş dünyasına ihracat yapma şansını ayaklarına getiriyor. Dünyanın bir çok ülkesinden gelen yatırımcıları konuk ederek, oda üyeleri ile bir araya getiren Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Kamerun heyetinin ardından bu kez Avrupa’dan  Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nden misafirleri oda üyeleri ile buluşturdu.


Oda üyelerini dış pazarlara ulaşımı ve ticaret yapma imkanı sağlayan projelere imza atan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, düzenlediği etkinlikle  NRW.INVEST - Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Ekonomik Kalkınma Ajansı’nın uzman kadrosuyla, Manisa iş dünyası temsilcilerini bir araya getirdi.  Oda hizmet Binası’nda gerçekleşen ve oda üyelerinin büyük ilgi gösterdiği ‘Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar” konulu bilgilendirme  toplantısında NRW.INVEST - Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Ekonomik Kalkınma Ajansı’nın sunumlarıyla yurt dışında şirketleşip işlerini Avrupa’ya taşımak isteyen Türk iş insanlarına Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti tanıtıldı, burada gerçekleştirilecek bir yapılanmanın firmalara sağlayacağı stratejik avantajlar anlatıldı.


Yaklaşık 2 saat süren toplantıda NRW.INVEST - Türkiye Temsilcilik Müdürü Dr. Adem Akkaya Avrupa Pazarlarına Çıkış Kapısı: Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti,  Komutax Yeminli Mali Müşavir Temsilcisi yeminli mali müşavir Cevdet Koçaş  Kuzey Ren-Vestfalya’da şirketleşmenin vergisel çerçevesini, Emili Avukatlık Bürosu Temsilcisi Av. Dr. Abdullah EMİLİ Kuzey Ren-Vestfalya’da yatırım ve şirketleşmenin hukuki  çerçevesini, süreci, işleyişi, Taşlı Avukatlık Bürosu Temsilcisi Av. Gülay Taşlı Almanya’da yatırımcılar için vize ve oturum mevzuatının hukuki  çerçevesini süreci ve işleyişi,   Aktaş Lee Man. Consultants GmbH temsilcisi Zafer Aktaş    Kuzey Ren-Vestfalya’da yatırımcılara sağlanan teşvikleri ve son olarak da AB Yatırım ve Hibe Proje Uzmanı Ahmet Aydınlı yurtdışında şirket veya şube kuruluşunda Türkiye’nin sağladığı destekler hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi