Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz’ın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz’ın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı
Basında sansürün kaldırılışının 112’inci yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, ulusal ve yerel basın mensuplarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Başkan Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizin ve şehrimizin gelişimi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basın-yayın kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.

Kamu adına gerçekleri araştırarak, doğru ve gerçek haberlerle halkı aydınlatan ve bu amaç doğrultusunda fedakârlıkla çalışan basın mensupları, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumundadır.

Bu bağlamda kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesi olup demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinciyle tarafsız bir anlayışla; zor şartlar altında hatta zaman zaman canını da tehlikeye atarak canla başla çalışan başta ilimiz basını olmak üzere tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, meslek ilkelerine bağlı bir anlayışla gerçekleştireceklerine inandığım çalışmalarında başarılar diliyorum.’’
Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında