Odamız Delegeleri TOBB 79. Genel Kurulu’na Katıldı

Odamız Delegeleri TOBB 79. Genel Kurulu’na Katıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) heyeti TOBB 79. Genel Kurulu’na katılım sağladı.


Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Meclis Başkanı Ümit Türek, Manisa TSO TOBB Genel Kurul Delegeleri ve Genel Sekreter Filiz Kavaklı, 79. TOBB Genel Kurulu programı çerçevesinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da teşrif ettiği “TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Törenine” ve ertesi gün yapılan genel kurula katılım sağladılar.


Yapılan Genel Kurul sonucunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi. Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 79. Genel Kurul'da yapılan seçimde, 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu.


BAŞKAN YILMAZ’A TOBB’DA ÖNEMLİ GÖREV


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz’a Ankara’da odalar ve borsaların en üst çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden önemli görev verildi. Hali hazırda Gümrük ve Turizm İşletmeleri’nin (GTİ) 7 kişilik yönetim kurulu üyesi olan Başkan Mehmet Yılmaz TOBB 79.Genel Kurulu’nda Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Asıl Üyeliğine seçildi. Böylece Başkan Yılmaz, TOBB’da Manisa’yı ve ülkemizi temsil edecek.
Manisa’da gerek sanayi gerekse iş dünyasındaki atılımları yönetim kurulu üyeleri birlikte projeleriyle şekillendirerek ihracata katkı sağlayan Manisa TSO Başkanı Mehmet Yılmaz’ın TOBB 79.Genel Kurulu’nda Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Asıl Üyeliğine seçilmesi Manisa iş dünyasına adına olumlu bir adım olurken başkan Yılmaz görevi süresince Manisa’yı gerek yurt içinde gerekse yurt dışında iş birliği projelerinde her zaman olduğu gibi çaba harcayacak.


İŞ DÜNYAMIZA HAYIRLI OLSUN


Genel Kurul ile ilgili görüşlerine ifa eden Başkan Yılmaz; “Çatı kuruluşummuş TOBB 79. Genel Kuruluna Kıymetli delegelerimiz ile katılım sağladık. 79.Genel Kurulun Ülkemize ve İş Dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. TOBB 79. Genel Kurulu'nda güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Birlik Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu tebrik ediyor, üstün başarılarının devamını diliyorum. Camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun. Genel kurul sonucunda Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Asıl Üyeliğine seçilmiş bulunmaktayım. Manisa TSO olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da iş dünyasının güçlü sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
TOBB Uyum
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı