Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz’ın, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz’ın, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi;

15 Temmuz Hain darbe girişiminin ardından yedi yıl geçti. Bu geçen yedi yılda Türkiye’nin çok önemli bir süreci; 15 Temmuz 2016 günü aziz milletinin ferasetli ve dik duruşuyla, canını ortaya koymasıyla atlattığına şahit olduk.
 
15 Temmuz 2016 gecesi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde yılan gibi çöreklenmiş FETÖ’cü teröristler ülkemizi işgal etmeye kalkıştılar. O gece olaylarda 250 şehidimiz ve 2 bin 194 gazimiz oldu. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyorum.
Ancak Çanakkale ruhuna sahip vatanı, milleti ezanı, bayrağı için canını seve seve feda eden Türk milletinde olur.

Bu noktada; Kalkışmayı ve bu hain darbeyi planlayan FETÖ’cü teröristler, bu devletin bin yıllık tarihini ve bu milletin ruhunu hesaba katmadılar.

Türkiye'de 15 Temmuz’daki darbe girişimi ile dış çevreler ve ekonomi kuruluşları darbe sürecini fırsat bilerek ülkemizi her alanda etkilemeye ve zor durumda bırakmaya çalıştılar.

Fakat büyük Türk milletinin birlik beraberlik ve fedakarlığı sayesinde başarılı olamadılar ve asla da olamayacaklar.

Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı milletin idaresi üstünde hiçbir şeyin olmayacağını tüm dünyaya gösterdi.

Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.
 
Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim.

Demokrasi zaferine öncülük eden başta Türk Halkına, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçek mensuplarına, Türk Polis Teşkilatına, Türk Basınına gösterdikleri birlik, beraberlik ve kararlı duruşlarından dolayı bir kez daha yürekten kutluyorum.  Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, diliyorum.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
TOBB Uyum
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı