Şatafat Süs Evi ve Organizasyon

Benim maceram 2012 yılında başladı. Öz sermaye bakımından sıfıra yakındım. Herhangi bir birikmiş param yoktu fakat hayallerim ve cesaretim vardı.

Yapmak ve başarmak istediklerim vardı. Kendi işimi kurmak istiyordum. Manisa’daki hangi sektörün eksik olduğunu biraz araştırdım. Hayal ettiğim ve yeteneğim olduğuna inandığım sektörün Manisa’da gerçekten ihtiyaç duyulan bir sektör olduğunu fark ettim. Öyleyse doğru yoldaydım fakat bu yeteneğin dışarı çıkması için ne yapabilirdim, bu iş nasıl olmalıydı? Tüm bu soruların cevaplarını aramaya başladım. Tam da bu sırada Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB işbirliği ile düzenlediği Girişimcilik Kursları olduğunu öğrendim. Hemen odayı arayarak ilgili arkadaşlardan başvuru yolları hakkında bilgi edindim. Eğitimimi tamamlayarak sertifikamı aldım. Sertifikamı alınca bu adımın ilk adım olduğu ve devamının başarıyla sonuçlanacağına olan inancım arttı.

Büyük bir heyecanla dükkân aramaya başladım. Bu aşamalar benim için oldukça zordu. Çünkü birikmiş param yoktu. Ailemden aldığım bir miktar borç parayı sermaye olarak kullandım. Sonunda artık bir dükkânım olmuştu ve istediğime ulaşmıştım. Tüm malzemeleri temin edip reklam yaptıktan sonra birer birer müşterilerin gelip organizasyon talep etmesi, peşinden koşarak ulaştığım hayalimin gerçekleşmesiydi. Bu durum başarmanın gururunu bana tümüyle yaşattı.

Hayatta herkesin istediğinde başarabileceği ve hayatına yön vereceği bir ilgi alanı olduğu inancındayım. Çünkü herkes doğuştan kendine has beceri ve yeteneklerle dünyaya gelir. Ben sadece cesaretimle içimdeki bu yeteneğin dışarı çıkması için bir takım uğraşlar içerisine girdim. Sokrates’in çok sevdiğim bir sözü vardır. Der ki; “Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatları yaşarlar.” Unutmamak gerek ki cesaret ve inançla hareket ettiğimiz müddetçe başarıya ulaşırız.

Herkesin hayallerine kavuşması ve doğru seçimler yapması dileğiyle…

Fatma AKAN
ŞATAFAT SÜS EVİ VE ORGANİZASYON
 
ŞATAFAT ORGANİZASYON
MİMAR SİNAN MAH.ALÇITEPE CAD.NO:13/C MANİSA
GSM:0 544 471 10 42-41 TEL:0 236 238 86 43

http://www.satafatorganizasyon.com.tr/
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı