Dijital Liderlik Anlatıldı

Dijital Liderlik Anlatıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası düzenlediği etkinliklerle üyelerine hizmet etmeye devam ediyor. Odanın Ekim ayı etkinlik programı çerçevesinde işletmeler için büyük önem taşıyan bir konu daha masaya yatırıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, düzenlemiş olduğu etkinlikte  CDO (Chief Digital Officer) Türkiye İcra Kurulu Başkanı Dijital Stratejist Bülent Kutlu’yu, Manisa iş dünyasının üst düzey yöneticileriyle buluşturdu. Manisa Ticaret Ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda  CDO (Chief Digital Officer) Türkiye İcra Kurulu Başkanı Dijital Stratejist Bülent Kutlu,  Manisa iş dünyasının üst düzey yöneticilerine  ‘Dijital Liderlik’ konusunda  detaylı bilgilendirmede bulundu.


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Arkın Şıktaşlı, Sezen Şenay, Manisa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr.Hüseyin Aktaş ve Manisa iş dünyasının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sanayi 4.0’da dijital liderlik konusu ele alındı.


Vizyon 100 Ege Platformu Kuruluyor


Toplantının açılışında konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘İş dünyasının dijital dönüşümü ıskalama şansının olmadığını düşünüyoruz. Manisa sanayisi ile tarımı ile sanayi 4.0 fırsatını kaçırmamalı. Bu konuda oda olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. Tarım da, sanayi de bir dijital oluşum sağlamalıyız. Dünya 4.0’dan 5.0’a doğru yol alırken, biz bu değişimin içinde yer almamız gerekiyor. Bugün bizlerle beraber olacak olan çok değerli konuğumuz CDO (Chief Digital Officer) Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, dijital liderlik konusunda değerli fikirlerini paylaşacak. Oda olarak sanayi 4.0’ı oldukça önemsediğimizi bir kez daha ifade ediyor, toplantımıza katılım sağlayan konuklarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Vizyon 100 Ege Platformunun kurulmasında oda olarak öncülük yapacaklarını açıkladı. Bu projeyi çok önemsediklerini de dile getiren Başkan Yılmaz, Vizyon 100 Platform Koordinatörü Berkay Güner’in katkılarıyla, Ege Bölgesi’nde öncü şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin yer alacağı Vizyon 100 Ege Platformu’nu hayata geçireceklerini söyledi.


CDO (Chief Digital Officer) Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, yaptığı sunumda dijital dönüşümün teknoloji yardımıyla iş dönüşümü olduğunu , bunun da dijital liderle gerçekleşeceğini söyledi. Bülent Kutlu, dijital liderlerin mutlaka bilişim uzmanı olmasının gerekmediğini işaret ettiği ve  yaklaşık 2 saat süren sunumun son bölümünde katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
TOBB Uyum
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı