Üyelerimize Can Suyu Kredisi

Üyelerimize Can Suyu Kredisi

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na (Manisa TSO) kayıtlı şahıs işletmeleri için Halkbank İşe Devam Desteği – Küçük İşetme Can Suyu Kredisi’nde anlaşma sağlandı.


İşe Devam Desteği kapsamında Halkbank aracılığıyla verilen Küçük İşletme Can Suyu Kredisi'ne, Manisa TSO üyesi şahıs firmalarının da dahil edildiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz, ‘Talebimiz üzerine, Halkbank'ın Can Suyu Paketi'nden esnaflarla birlikte Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizden gerçek kişi şahıs işletmeleri de faydalanabilecek’ dedi.  Ayrıca Kredi başvurularında aranan en az 1 yıllık faaliyet şartı ise bu kredide aranmayacak. Yıllık cirosu 3 milyon TL'nin altında olan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin alabileceği kredi oldukça uygun şartlarda üyelere tahsis edilecek.


“BU PAKET İŞLETMELERİMİZE CAN SUYU OLACAKTIR”


Halkbank kredisiyle ilgili açıklamada bulunan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; "Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomimizi olumsuz yönde etkilemiştir. Hayata geçirilen bir dizi önlemler ile bu etki iş dünyası üzerinde azaltılmaya çalışıyor. Bu zorlu dönemde sadece küçük ölçekli işletmelerimizin faydalanabileceği bir kredinin hayata geçirilmesi oldukça sevindirici. Üyelerimizi önemli bir finans kaynağı ile buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Odamıza kayıtlı şahıs işletmelerimizin faydalanacağı kredi için tüm Halkbank şubelerine başvuru yapılabilecek. İçinde bulunduğumuz zor süreçte desteğe en fazla ihtiyaç duyduklarına inandığımız küçük ölçekli şahıs işletmeleri için hazırlanan bu kredi paketinin ülke ekonomisine katma değer olarak döneceğine inanıyorum. Uzun süredir dile getirdiğimiz, talep ettiğimiz bir kaynağı, Halkbank aracılığı ile üyelerimizle buluşturuyoruz. Bu fırsatı oluşturdukları için Hazine ve Maliye Bakanlığına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Halk Bankası yetkililerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Gösterilen gayret neticesinde; Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı küçük ölçekli işletmeler sektörde kayıtlı diğer vergi mükellefleri ile eşit düzeyde kredi imkanına kavuşmuştur. Bu nedenle işletmelerimiz adına mutluyuz. Halkbank’ın bu kredisinin zor günler geçiren işletmelerimize ekonomik olarak can suyu olmasını diliyorum " dedi.


Şahıs işletmesi Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri 25 bin TL krediyi yüzde 7.5 faiz oranı ile kullanabilecek, ayrıca 25 bin TL limitli Paraf Kart alabilecekler. Sadece şahıs işletmelerine verilecek kredi 25 bin TL nakit, 25 bin TL kredi kartı şeklinde olacak. Krediden yaralanacak işletmelerin iktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması gerekiyor.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı