Odamız Hes Kodu Uygulaması Hakkında

Her geçen gün artan vaka sayılarından dolayı çalışanlarımızın ve toplum sağlığının korunması daha da önemli hale gelmiştir. Bu sebeple, Odamız Hizmet Binasında çalışanlar ve ziyaretçi girişlerinde HES kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu uygulanmaya başlanmıştır.

Odamıza iş veya ziyaret için gelecek kişilerden HES kodlarını bildirmeleri istenecek olup, girişte e-devlet üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra riskli bir durum olmadığı takdirde Odamıza misafir ya da ziyaretçi kabul edilecektir.

Covid-19’un işyerinde yayılımını önlemek, çalışanların sağlığını korumak ve riskli kişileri kontrol edebilmek amacıyla Odamız tarafından hayata geçirilen söz konusu kontrol sistemi kapsamında, Odamız Hizmet Binasına girerken ‘Hayat Eve Sığar (HES)’ mobil uygulaması üzerinden vatandaşların HES kodlarının sorgulanacağı ve onay verilen kişilerin odamıza girişlerine izin verileceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğini rica ederiz.

HES KODU NASIL ALINIR?
1) Akıllı telefon / tabletten Hayat Eve Sığar uygulaması indirerek;
2) E-devlet üzerinden;
3) HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırayla; T.C. Kimlik No, Kimlik Seri No son 4 hanesi ve Paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazıp 2023’ e mesaj göndererek alabilirsiniz.
EK
Diğer Duyurular
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı