Odamızın MEGDEP Projesi Birinci Oldu

Odamızın MEGDEP Projesi Birinci Oldu

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Manisa TSO) başvuru sahibi olduğu, Polinas MTAL lisesinin proje ortağı ve Tirsan Kardan A.Ş’nin iştirakçi sıfatıyla yer aldığı  ‘Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği’ başlıklı proje, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 83.50 puan ile TR33 bölgesi içerisinde 1’inci oldu.


Zafer Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında 27 Şubat 2020 tarihinde ilan edilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na (MEGDEP) sunulan projelerin değerlendirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre ‘Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği’ 64 proje arasında en başarılı proje bulunup 1’inci seçildi.


BAŞKAN YILMAZ; “İSTİHDAMIN KAPASİTESİNİN ARTMASINA FAYDA SAĞLAYACAK”


64 proje arasında 1’inciliğe layık görülen ‘Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği’ projesi hakkında açıklamalarda bulunan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği Projemizin 64 proje arasında 1’inciliğe layık görülmesi bizleri çok mutlu etti. Bir projeyi daha başarılı bir şekilde hataya geçireceğiz. İmalat sanayinde ülkemizin öncelikli sektörlerinden olan otomotiv ve savunma sanayinde mesleki eğitim kurumu ile özel sektörün sonuç odaklı iş birliğinde bir mesleki eğitim kurumunun çağın gereksinimlerine uygun olarak mesleki eğitim altyapısının ve kalitesinin geliştirilerek söz konusu sektörlerin ihtiyacı olan niteliklerde elemanların yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yola çıkılan bu proje sektörel istihdamın kapasitesinin artmasına da fayda sağlayacak.


Ayrıca bu projeler sanayici, eğitimci iş birliği çalışmalarının arttırılması açasından da ayrı bir önem arz ediyor. Biz Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman sanayicimizin yanındayız. Bu projemiz otomotiv ve savunma sanayine nitelikli eleman yetiştirilmesinde önemli bir rol oynayacak. Projenin başvuru sürecinde bizlere desteğini esirgemeyen proje ortağımız, TOBB-Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim protokolü kapsamında hami okulumuz statüsünde bulunan Polinas MTAL ve proje iştirakçimiz Tirsan Kardan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne teşekkürlerimizi sunar, projenin mesleki eğitimin gelişmesi için örnek teşkil etmesini temenni ederiz” dedi.


EĞİTİMCİ, ÖĞRENCİ VE USTA EĞİTİCİ AYNI ÇATI ALTINDA


‘Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği’ projesi kapsamasında tasarlanan ‘İş’te Eğitim’ programı ile eğitimci, öğrenci ve usta eğitici aynı çatı altında buluşma fırsatı yakalayacak. Toplamda 20 öğrenci, 10 öğretmen Tirsan Kardan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi çatısı altında eğitimlerini tamamlayarak teknik kapasitelerini güncel teknoloji odağında geliştirecekler.


Ayrıca bu proje ile Mesleki eğitim kurumlarının 21. Yüzyıl gereksinimlerine uygun olarak fiziki ve teknik altyapısının iyileştirilmesi, eğitmenlerin kapasitelerinin geliştirilmesi de hedefleniyor.


Projenin bir diğer farkındalık yaratacak unsuru ise Manisa ili genelinde düzenlenecek olan otomotiv ve savunma sanayi odağındaki liseler arası yarışma ile meslek liselerinin cazibesini arttırmak olacaktır.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında