Yeme İçme Yerlerinin Çalışma Saatleri Hakkında

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak, salgının yayılım hızını kontrol altında tutmak ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin etmek ve fiziki mesafeyi korumak amacıyla pek çok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

 

Bu doğrultuda hafta içi ve hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları göz önünde bulundurularak T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı çeşitli Genelgelerle işyeri/işletmelerin çalışma saatleri ve çalışma usullerinde düzenlemeler yapılmıştır.


Bu çerçevede;


T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 29.03.2021 tarih ve 5673 sayı ile yayınladığı Genelgede hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre içerisinde 21:00-24:00 saatleri arasında yeme içme yerlerinin (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) paket servis şeklinde hizmet verebilecekleri, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan Cumartesi ve Pazar günlerinde ise yeme içme yerlerinin 10:00-20:00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecekleri belirtilmiştir.


Vatandaşlarımızın yemek ve gıda ihtiyaçlarının online sipariş yoluyla karşılanabilmesi ve uygulamada birliğin sağlanması amacıyla tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 10-11 Nisan 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde lokanta/kafe/restoran gibi yeme içme yerlerinin hafta içi olduğu gibi 10:00-24:00 saatleri arasında paket servis şeklinde hizmet verilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.


Konuyu bilgilerinize sunar, gereğini rica ederiz.

Diğer Duyurular
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı