Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi Akademi Kariyer Günleri

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen ve Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi, bölgedeki genç istihdamını teşvik etmeyi, iş gücü piyasasında talep edilen dijital beceriler ve teknik zanaatkârlık gibi mesleki becerilerle gençlerin istihdam edilebilirliklerini artırmayı ve genç girişimcilerin girişimcilik kapasitelerini artırmayı hedefleyen bir projedir.


Bu kapsamda Eylül-Ekim aylarında TRC3 bölgesinde yer alan 4 üniversiteden Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi’nde 2’şer günlük “Kariyer Günleri” etkinlikleri düzenlenecektir. Kariyer Günleri boyunca firmaların tanıtım yapacakları ve öğrencilerle bir araya gelecekleri stant alanları kurulacaktır. Türkiye’nin farklı illerinden firmalar ve işverenler, üniversite öğrencileriyle mülakatlar yapmak, firmalarını tanıtmak, insan kaynakları süreçleri hakkında bilgi vermek ve ihtiyaç duyulan mesleklerin tanıtılması için stant açmaya davet edilmektedir.


Ayrıntılı bilgi ve Kariyer Günleri afişi EK’te paylaşılmaktadır.


Katılımcı firmalar tarafından belirlenecek ve Kariyer Günleri'ne katılım gösterecek 2 temsilci için masraflar proje tarafından karşılanacaktır. Katılım için EK’te yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurularak mehmet.cakar@manisatso.org.tr veya anil.taydas@manisatso.org.tr (Telefon 0236 231 10 45 / Dahili: 1133 veya 1124) adreslerine iletilmesini rica eder, Saygılar sunarız.

EK
Diğer Duyurular
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
TOBB Uyum
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı