Türkiye AB İş Dünyası Diyaloğu Projesine Ev Sahipliği Yaptık

Türkiye AB İş Dünyası Diyaloğu Projesine Ev Sahipliği Yaptık

Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) projesi kapsamında Manisa makine ve kalıp üreticileri temsilcileri Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda bir araya geldiler.


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda düzenlenen çalıştaya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arkın Şıktaşlı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) TEBD Proje Koordinatörü Burcu Atılgan, İhracatı Geliştirme Derneği (İGEDER) Yönetim Kurulu Üyesi Kutan Fidanilarslan ile makine ve kalıpçılık sektöründe yer alan iş dünyasının temsilcileri katıldı.


Eurochambres-TOBB işbirliğiyle yürütülen “Türkiye - AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi” kapsamında KOBİ’lerin AB Ülkelerine İhracatındaki Sorunları ile AB’de Rekabet Kuralları hakkında düzenlenen çalıştayda  Pazar araştırması ve pazarlara girme teknikleri, müşteri bulmak ve ilişki kurmak , AB ile ticaretin Artıları - Eksileri ve Rekabet Kuralları konularında katılımcılara detaylı bilgiler anlatıldı.


Çalıştayın açılışında söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arkın  Şıktaşlı, projenin Manisa iş dünyasına büyük kazanımlar sağlayacağını düşündüklerini ifade ederek,  böyle bir çalıştaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda tam gün süren ve 20 katılımcın yer aldığı çalıştayda TOBB TEBD Projesinin koordinatörü Burcu Atılgan, proje hakkında bilgilendirmede bulundu.  İGEDER Yönetim Kurulu Üyesi Kutan Fidanilarslan, Pazar Araştırması ve Pazarlara Girme Tekniklerini,  AB ile Ticaretin Artıları – Eksilerini, AB’de Rekabet Kurallarını, Ege Üniversitesi Sanayi İlişkileri Uzmanı Anıl Şensöz ise Kurumsal Avrupa ağı  hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Çalıştayın son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi