Odamızda ‘Meslek Komiteleri Müşterek İstişare Toplantısı’ Yapıldı

Odamızda ‘Meslek Komiteleri Müşterek İstişare Toplantısı’ Yapıldı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Manisa TSO) meslek komitelerinin mesleki konuları ile sorunlarının görüşüldüğü ‘Meslek Komiteleri Müşterek İstişare Toplantısı’ düzenlendi.


Toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Meclis Başkanı Ümit Türek, Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Yavuz Kurt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Arkın Şıktaşlı, Sezen Şenay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Karanfilci, Galip Berk, Hüseyin Hasacar, Serhat Çetin, Tevfik Aslaner, Meslek Komiteleri Başkanları Genel Sekreter Filiz Kavaklı ve Avukat Zeynep Paçacı katıldı.


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Meslek Komitelerinin daha aktif olabilmesi için nasıl bir çalışma programı yapılması gerektiğinin cevabını bu toplantıda aradıklarını belirtti. Odanın her birimiyle üyelerine en iyi şekilde hizmet etmek istediğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Komite Başkanlarına tek tek söz vererek bu konu hakkındaki düşüncülerini ve taleplerini dinledi.


Toplantıda söz alan Meslek Komitesi Başkanları kendi sektörlerinde nelerin yapılması gerektiği hakkında düşüncelerini anlatırken, nelerin eksik yapıldığı ya da hangi konularda daha fazla çalışılması gerektiği konusunda fikirlerini açıkladılar.


YAVUZ KURT MESLEK KOMİTESİ BAŞKANLARINI BİLGİLENDİRDİ


Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Yavuz Kurt, kayıt dışı istihdama ilişkin yürütülen denetimler, SGK alacaklarının haciz yoluyla tahsilatı, SGK prim borcu yapılandırma konu başlıkları hakkında meslek komitesi başkanlarını bilgilendirdi. Meslek Komitesi başkanlarının sorun ve taleplerini not eden Müdür Kurt sorunların çözümler için gerekli işlemleri yapacaklarını ifade etti.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi