Manisa İl-İlçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Manisa İl-İlçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Manisa il ve ilçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda ve TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof.Dr.Mahmut Karğın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya gerçekleşen toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Demirci Ticaret ve Sanayi Odası, Gördes Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Soma Ticaret ve Sanayi Odası, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof. Dr. Hüseyin Aktaş ve Manisa TSO Genel Sekreter Yardımcısı Nermin Yener katılım sağladı.


Toplantıda konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “Odamızın ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olduğumuz istişare toplantısına katılan İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İlimize yönelik yapılmakta olan projeleri ve yapılmasını planladığımız faaliyetleri birlikte konuşup tartışacağız. Malum Pandemi döneminde hepimiz büyük zorlular yaşadık. Bu sorunları elimizden geldiğince çözüm bulduk. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde bizlerin ve üyelerimizin yaşadığı sorunları ilgili makamlara ilettik. Üyelerimizin sorunları yüksek sesle dile getirdik. Ama sorunlarımızın tam anlamıyla çözüldüğü söyleyemeyiz. Pandemi sürecinin etkileri devam ediyor. Bu bağlamda odamız ev sahipliğinde hep birlikte bir araya gelelim istedik. Çok faydalı bir toplantı olacağını düşünüyorum. Ortak akılla ve elbirliğiyle konuşup yaşadığımız sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyacağız. Hep birlikte bir yol hatırası belirleyeceğiz. Ben şimdiden katkı ve iş birlikleri için İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.


Oda başkanlarının konuşmaların ardından Manisa ilinin ekonomik ve sosyal olarak bu süreçten en az hasarla çıkıp, normalleşme sürecine adapte olurken dikkat edilmesi gereken konular istişare edildi. Aynı zamanda bundan sonraki süreçte neler yapılmasına dair Odaların görüş ve talepleri gündeme alındı.

Haber Görselleri
Diğer Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ticaret Bakanlığı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Balo
Zafer Kalkınma Ajansı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
Celal Bayar Üniversitesi
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
İktisadi Kalkınma Vakfı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi
Sanal Ticaret Akademisi
Kolay İhracat Platformu Hakkında
Türkiye'nin İlan Portalı